Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Rektörlük Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu’nun (DEUNDAK) düzenlediği geleneksel 14. Kaynaklar Kaya Tırmanışı Şenliği 21-23 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanımız Sayın Metin KURŞUN; Buca Kaynaklar Köyü tırmanış alanında şenliğe katılan tüm öğrencilerimize “Hoş geldiniz” diyerek, Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Adnan KASMAN’ın iyi dileklerini ve selamlarını iletti.

Şenlik alanında hem Dokuz Eylüllü öğrencilerimizle, hem de katılımcı üniversitelerin öğrencileri ile sohbet eden Başkanımız Sayın Metin KURŞUN,  tırmanış alanları ile ilgili bilgiler aldı. Gençlerin enerjilerinin doğru alanlara kanalize edilmesi gerektiğini vurgulayan Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanımız Sayın Metin KURŞUN, ”Bu tür etkinlikler bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Daire Başkanlığımızca desteklenecektir.” dedi.

60 üniversiteden 1500’e yakın öğrencinin katıldığı 14. Kaynaklar Kaya Tırmanışı Şenliği kurulan yüzlerce çadır ve yeni dostluklar ile başarıyla tamamlandı.