Oryantring Şampiyonası

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Selçuk Üniversitesi’nde (Konya) düzenlenen, “Üniversitelerarası Oryantring Şampiyonası”nda, öğrencimiz Ayşe BOZKURT; Türkiye 2.’si olmuştur. Üniversitemizi en iyi şekilde temsil eden öğrencimize ve antrenörlüğünü yapan Araş.Gör.Caner ÇETİNKAYA’ya teşekkür ederiz.

Eskrim Şampiyonası

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Selçuk Üniversitesi’nde (Konya) düzenlenen, “Üniversitelerarası Eskrim Şampiyonası”nda, öğrencimiz Badagül TUNCAN Türkiye Şampiyonu olmuştur. Üniversitemizi en iyi şekilde temsil eden öğrencimize ve antrenörlüğünü yapan Araş.Gör.Sercin KOSOVA’ya teşekkür ederiz.

Triatlon Şampiyonası

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Namık Kemal Üniversitesi’nde (Tekirdağ) düzenlenen, “Üniversitelerarası Triatlon Şampiyonası”nda, öğrencimiz Esra Nur GÖKÇEK Türkiye 3.’sü olmuştur. Üniversitemiz Triatlon BayanTakımımız (Esra Nur GÖKÇEK – Ümran ARSLAN – Sude UZUN – Seren ÖZÇELİK) Türkiye 1.’si, Üniversitemiz Triatlon Erkek Takımımız (Mert ARSLAN – Özhan KIRMIZI – Atilla MIZIKOĞLU) Türkiye 3.’sü olmuştur. Üniversitemizi en iyi şekilde temsil eden öğrencilerimize ve antrenörlüğünü yapan Araş.Gör.Caner ÇETİNKAYA’ya teşekkür ederiz.

Muay Thai Şampiyonası

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Akdeniz Üniversitesi’nde (Antalya) düzenlenen “Üniversitelerarası Muay Thai Şampiyonası”nda, öğrencimiz Cem SÖKÜT ve Kağan ÖZSOY 86 kg’da Türkiye 2.’si; Gökhan ALP 91 kg.’da Türkiye 3.’sü olmuştur. Üniversitemizi en iyi şekilde temsil eden öğrencilerimize ve idareciliğini yapan Sabahattin SAYGIN’a teşekkür ederiz.

Yüzme Şampiyonası

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Pamukkale Üniversitesi’nde (Denizli) düzenlenen “Üniversitelerarası Yüzme Şampiyonası”nda, Üniversitemiz öğrencisi Berkay ŞENDİKİCİ; “200 metre Kurbağalama Stili” Üniversiteler Rekorunu Kırarak Şampiyon olmuş ve Üniversitemizin adını rekor tablosuna yazdırmıştır.  Bu derecesi ile “Üniversitelerarası Dünya Şampiyonası’nda”, Üniversitemizi temsil edecektir. Kendisini ve Antrenörü Yrd.Doç.Dr.Erkan GÜNAY’ı kutluyoruz.

Atletizm Şampiyonası

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Pamukkale Üniversitesi’nde (Denizli) düzenlenen, “Üniversitelerarası Atletizm Şampiyonası”nda, öğrencimiz Emel ŞANLI; “400m. Engelli” alanında Türkiye 2.’si, Yağız TEMÜR; “Yüksek Atlama” alanında Türkiye 3.’sü olmuşlardır. Üniversitemizi en iyi şekilde temsil eden öğrencilerimize ve antrenörlüğünü yapan Okutman Sedat YAPUCUOĞLU’na teşekkür ederiz.

Tekvando Şampiyonası

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Ahi Evran Üniversitesi’nde (Kırşehir) düzenlenen, “Üniversitelerarası Tekvando Şampiyonası”nda, öğrencimiz Yavuzhan URGAÇ 63kg.’da Türkiye 3.’sü, Orkun ATEŞLİ 80kg.’da Türkiye 2.’si, Mehmet KORUCU 87kg.’da Türkiye 2.’si olmuşlardır. 78 Üniversitenin katıldığı Türkiye Şampiyonası’nda Üniversitemiz Tekvando Takımı 5. olmuştur. Üniversitemizi en iyi şekilde temsil eden öğrencilerimize ve antrenörlüğünü yapan Yrd.Doç.Dr. Erkan GÜNEY’e teşekkür ederiz.