Rektör Yardımcımız Prof.Dr. Banu Esra ASLANERTİK ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanımız Metin KURŞUN, Buca Kız Öğrenci Yurduna öğrencilerle tanışmak için ziyarette bulundular.

Prof.Dr. Banu Esra ASLANERTİK sözlerine Rektörümüz Prof.Dr. Adnan KASMAN’ın öğrencilere selamlarını ve iyi dileklerini ileterek başladı.  Üniversitelerin en önemli yükümlülüklerinden birinin barınma hizmeti vermesinin farkında olarak yeni ve farklı bir yönetim anlayışı ile öğrencilere ulaşmayı hedeflediklerini belirten Prof.Dr. Banu Esra ASLANERTİK öğrencileri dinledi.

İletişimin önemini vurgulayan hocamız, sorunları yerinde ve yaşayan kişilerden dinlemenin, çözümleri bulmayı kolaylaştırdığını ve yönetim olarak her zaman ulaşılabilir olduklarının altını çizdi. Öğrencilerin taleplerini mümkün olduğunca ve hızla hayata geçirmeye çalışacaklarını belirtti.

Daire Başkanımız Metin KURŞUN öncelikle öğrencilere kendini tanıtırken, yeni başladığı görevinde heyecanlı ve mutlu olduğunu belirtti.  Öğrencilerle, yurtta kalmanın zorlukları ve ailelerinden ayrı olmalarının yarattığı güçlükler üzerine sohbet ettiler.

Öğrencileri önemsediklerini ve her birinin birey olarak çok kıymetli olduğunu belirten Daire Başkanımız, kendisinin de yurt deneyimi yaşadığını anlattı. Yurt ortamını ve sorunlarını bilen bir kişi olarak, yurt yaşantısının kişisel tarihimizde önemli bir yeri olduğunu, yaşamımızda zorluklara karşı direnç oluşturmada, kişiliğin olgunlaşmasında, ilişkilerin daha derin ve paylaşım odaklı olmasında belirleyici bir role sahip olduğunu aktardı.

Daire başkanımız, Eğitimiyle, barınmasıyla, yemeğiyle, sosyal aktiviteleriyle bir bütün olan üniversitemizin çok büyük bir aile olduğunu ve bu ailenin bir parçası olabilmek için aidiyet duygumuzun oluşmasının çok önemli olduğunu vurguladı. Öğrencilerimizin olumlu-olumsuz geri bildirimleri ve isteklerinin mutlaka dikkate alınacağını ve mümkün olduğunca hayata geçirileceğini belirtti.

Rektör Yardımcımız Prof.Dr. Banu Esra ASLANERTİK, Daire Başkanımız Metin KURŞUN ve öğrencilerimizin katılımlarıyla gerçekleşen ziyaret sorunların tespiti, taleplerin oluşturulması ile tekrar biraya gelme sözü ve karşılıklı iyi dilekler ile sonlandırıldı.