Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “Yıl Sonu Öğrenci Etkinlikleri” kapsamında, 27 Mayıs 2017 tarihinde Sabancı Kültür Sarayı’nda “Dansın Özgürlüğünde Buluşalım” sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Anadoludan Esintiler Halk Dansları ve Stilize Dans Topluluğu’nun ev sahipliğinde, İzmir Folklor Araştırma Kulübü (İFAK), Anadolu Down Sendromu Derneği ve Rasim Önel Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nin katılımlarıyla  “Dansın Özgürlüğünde Buluşalım” adlı gecede dansın gücü bütün engelleri yıktı.

Geceye katılan Rektör Yardımcımız Prof.Dr. Hale ÖREN ve Üniversitemiz Hukuk Müşaviri Fulya TANTAŞ,  Anadoludan Esintiler Halk Dansları ve Stilize Dans Topluluğu Genel Sanat Yönetmeni Okutman Hayat ATAK ve İzmir Folklor Araştırma Kulübü Başkanı’ndan plaketlerini aldılar. Aynı zamanda çiçek sunumuyla geceyi hazırlayan ve emeği geçen herkese teşekkür eden Rektör Yardımcımız Prof.Dr. Hale ÖREN,  sosyal sorumluluk projelerine her zaman destek vermeye hazır olduklarını belirtti.