Başkanlığımızın düzenlediği “Düş Zamanı Masalları” etkinliği 27 Nisan 2017 Perşembe günü DESEM Bordo salonda gerçekleşti.

Mutlu Yüzler Projesi kapsamında, her ay Üniversitemiz hastanesinde hasta çocuklara masalların şifalı gücünü ulaştıracak olan, gönüllü etkinlik paydaşımız, profesyonel masal anlatıcısı Sıla TOPÇAM, proje öncesinde Rektörlük yerleşkesinde görev yapmakta olan personelimizle masallarını buluşturdu.

Kitvak Kurumsal İletişim Müdürü ve profesyonel sunucu Mehmet Necati ŞENTÜRK bizden katkılarını esirgemeyerek, etkinliğimizde gönüllü olarak sunuculuk yaptı.

Açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Adnan Kasman “Masal ve hikâyeler, geçmiş yıllarda sosyal birer aktivite olarak yaşanırdı. İnsanlar bu amaçla bir araya gelir ve güzel zaman geçirirdi. Ancak çağımızda şehirleşmenin etkisi, akıllı telefonlar ve sosyal ağlar bu değerlerimizin unutulmasına neden oldu. Bu noktada son derece anlamlı bu projenin hem iletişimi artıracağına hem de çocuklarımıza moral olacağına inanıyoruz.” dedi.

Rektörümüzün açılış konuşması ile başlayan etkinlikte birbirinden güzel masallarla düşler âlemine yolculuk yapan personelimiz, doyulmaz dakikalar yaşadı.

Rektörümüz Prof.Dr. Adnan KASMAN’ın günün anısı için Sıla TOPÇAM ve Mehmet Necati ŞENTÜRK’ün adına dikilen fidanların sertifikalarını ve teşekkür belgesini vermesinin ardından toplu fotoğraf çekimi ile “Düş Zamanı Masalları” etkinliğimiz sona erdi.