Üniversitemiz Erkek Voleybol Takımı, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 2017-2018 eğitim-öğretim yılında düzenlenen Üniversitelerarası grup müsabakalarında İkinci Lig Grup Birincisi olarak çıkmıştır. Erkek Voleybol Takımımız, Rektörümüz Prof. Dr. Erdal ÇELİK ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Banu Esra ASLANERTİK’e Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanımız İbrahim ÇELİK ile birlikte ziyarette bulunarak, kazandıkları kupalarını sundular.

Ayrıca, Adadoludan Esintiler Stilize Halk Dansları Topluluğumuz sergilediği performans ile Dubai’de düzenlenen Birleşik Arap Emirliklerinin 46. Kuruluş Yıldönümü kutlamasında ödüle layık görülerek üniversitemiz ve ülkemiz adına uluslararası alanda başarıya imza attılar.

Üniversitemizi başarı ile yurtiçi ve yurtdışında temsil eden Erkek Voleybol Takımımız Okutman Tuğrul YÜKSEL ve İsmail AYDIN ile Anadoludan Esintiler Stilize Halk Dansları Topluluğumuz Okutman Hayat ATAK eşliğinde Rektörlük Senato Salonu’nda yaptıkları ziyaret de gösterdikleri başarılar sebebiyle üniversite yönetimi tarafından kutlandı. Önümüzdeki sezon için Rektörümüz Prof. Dr. Erdal ÇELİK, tüm spor alanlarının eksiklerinin tamamlanması ve tüm branşlarda üniversitemizi temsil eden takımlarımıza üniversite maskotumuz “DENİZ” lerin yer aldığı tişörtlerin yaptırılması sözünü verdi.