Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığının düzenlediği 1.Topluma Açık Sağlık Kongresi, 3-4 Mayıs 2018 tarihlerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi, Balçova, Karabağlar, Urla, Güzelbahçe ve Konak belediyeleri işbirliği ile gerçekleştirildi.

Başkanlığımız Sosyal Hizmetler Birimi, Mutlu Yüzler Projesiyle kongre etkinlikleri kapsamında yer aldı. Projenin tanıtımı için açılan standa ailelerin ve çocukların ilgisi yoğundu.

Mutlu Yüzler Projesi’nin ikinci ayağında profesyonel masal anlatıcısı Sıla TOPÇAM’dan “Masal Anlatıcılığı” eğitimi alan gönüllü personellerimiz ilk masallarını çocuklarla buluşturdular. İki gün boyunca toplam üç oturumda masallarını anlatan gönüllülerimize, Sıla TOPÇAM da çocuklara bir masal anlatarak destek verdi. Etkinlik bitiminde çocuklara “Mutlu Yüzler” dergimiz ile birlikte Sosyal Hizmetler Birimi ekibimizin yaptığı balon oyuncaklar hediye edildi.

Kongre kapsamında düzenlenen etkinlik ve sunumlarda toplumu yakından ilgilendiren konular, uzmanları tarafından en güncel yönleriyle ele alındı. Kongreye aileleri ile birlikte gelen çocuklar için “Çocuklarımız Eğlenerek Öğrenecekler” başlığı altında etkinlikler gerçekleştirildi. Üniversitemiz Tıp Fakültesi öğrenci toplulukları da kongre boyunca çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler düzenlediler.