Başkanlığımızın Üniversitemiz öğrencilerinde sosyal sorumluluk bilincinin geliştirilmesi, gerçekleştirilen projelerle öğrencilerimize sosyal hizmet verilmesi ve projeler aracılığıyla Üniversitemiz-kamuoyu arasında köprü kurulmasının sağlanması amacıyla yürüttüğü sosyal hizmet projelerine “Mutlu Yüzler” projesi ilave edildi.

Bu projede; gerçekleştirilecek eğlenceli etkinlikler aracılığıyla Üniversitemiz hastanesinde yatarak tedavi görmekte olan hasta çocukların sosyal açıdan desteklenmesi, bulundukları hastane ortamını olumlu yönden algılamalarını, iyileşmeye olan inançlarını geliştirmelerini, hastalıkla başetmek için rahat ve güçlü hissetmelerine katkıda bulunulması amaçlanmaktadır.

Etkinliklerimizin ilki proje paydaşımız Buca Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Anabilim Dalı öğrencilerinin katılımıyla 13 Nisan 2017 tarihinde Üniversitemiz Hastanesi’nde gerçekleştirildi.

Sosyal Hizmetler Birimimizde tasarımı yapılarak Üniversitemiz Matbaasında basılan, tamamen özgün “Mutlu Yüzler” dergisi ile birlikte boya kalemleri çocuklara hediye edildi. Dergideki hikayeyi okuyup, resimleri boyayan çocuklar bulmacaları çözerek birbirleriyle yarıştılar.

Ailelerinden izin alınarak fotoğrafları çekilen çocuklar, hemen baskısı yapılıp kendilerine verilen fotoğrafları karşısında çok sevindiler. “Mutlu Yüzler” Dergimizde yer alan çerçeveyi boyayıp, fotoğraflarını yapıştırmak için sabırsızlanan çocuklar tatlı bir heyecan yaşadılar.

Proje paydaşımız Buca Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Anabilim Dalı öğrencilerinin hazırladıkları şarkılı ront, kukla gösterisi ve interaktif hikayelerle keyifli vakit geçiren çocuklar, öğrenci abla ve abileri ile birlikte hayvanları tanıma oyunu ile masa oyunları oynayıp eğlendiler.

“Mutlu Yüzler” projesi, her hafta Üniversitemiz hastanesinde yeni bir etkinlik düzenlenerek sürdürülecek. İlerleyen haftalarda hasta çocuklarla origami çalışması, yeni masa oyunları ve eğlenceli etkinlikler yapılması planlanıyor.

Projemizde gönüllü olarak yer alan Profesyonel Masal Anlatıcısı Sıla TOPÇAM, ayda bir hastanemizi ziyaret ederek, çocuklara masal anlatacak ve masalların şifalı gücünü hasta çocuklarla buluşturacak.

Bize verdikleri değerli ve gönüllü katkıları için proje paydaşımız Buca Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Bölümünün başta Anabilim Dalı Başkanı Sayın Doç.Dr. Günseli YILDIRIM olmak üzere Sayın Yrd.Doç.Dr. Güzin ÖZYILMAZ AKAMCA, Sayın Yrd.Doç.Dr. Duygu ÇETİNGÖZ ve Sayın Öğr.Gör. Dr. Deniz EKİNCİ VURAL’a ve etkinlik ekibi öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Projemizde gönüllü olarak yer alan Profesyonel Masal Anlatıcısı Sayın Sıla TOPÇAM’a projemize gösterdiği hassasiyeti ve katılımından dolayı hasta çocuklarımız adına teşekkür ederiz.

Hastanede gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimize çocuk hastalarımızın katılımıyla ilgili bizlere yardımcı olan Çocuk Gelişim Uzmanı Sayın Nilhat AYGIN’a teşekkür ederiz.