Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan İFTAR ÇADIRI, Ramazan ayı boyunca, hafta içi günlerde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yerleşkesinde hizmet verecektir.

Rektörümüz Prof.Dr. Adnan KASMAN, Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Güldem CERİT, DESEM Müdürü Prof.Dr. Özlem ÇAKIR, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Metin KURŞUN ve öğrencilerimiz 29 Mayıs 2017 tarihinde oruçlarını iftar çadırında açtılar.

Üniversitemizde ilk kez Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nca hayata geçirilen İftar Çadırı uygulaması tüm öğrencilerimize hizmet verecektir. Ramazan ayının birleştirici ve paylaşımcı ruhunu yaşatmayı amaçlayan iftar çadırındaki beraberlik coşkusu tüm öğrencilerimizin yüzlerini güldürdü.

Dokuz Eylüllülerin hazır bulunduğu iftar yemeğinde konuşan Rektör Prof.Dr. Adnan KASMAN, birlik ve beraberlik ruhunun önemine dikkat çekti. Öğrencileri ağırlamaktan her zaman mutluluk duyduklarını dile getiren Rektörümüz Prof.Dr. Adnan KASMAN, “Sadece derste ya da kampüste değil; bu tür etkinliklerle de öğrencilerimizle bir araya gelmeye özen gösteriyoruz. Onların sorunlarını dinliyor; yapmamız gereken bir şey varsa da bunu geciktirmeden çözüyoruz. Bugünkü yemeğe katılımın yoğun olması ise bizleri ayrıca sevindirdi. Ramazan Ayı’nın güzellikler getirmesini diliyor; programda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu. Öğrencilerle iftar yemeğinden sonra çay içip sohbet eden Rektörümüz Prof.Dr. Adnan KASMAN, çalışmalarında öğrencilere başarılar diledi.

İftar Programı, Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Mantık Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. İbrahim EMİROĞLU’nun duası ile sona erdi.