Orada Seçili galeri veya galeri silindi.

Rektör Yardımcımız Prof.Dr. Banu Esra ASLANERTİK, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanımız Metin KURŞUN, Üniversitemiz Akademik ve İdari Personeli ve Öğrencilerimizin bir araya geldiği ağaç dikim etkinliğimiz 21 Aralık 2016 Çarşamba günü Tınaztepe’de gerçekleşti.

Başkanlığımıza bağlı olarak faaliyet göstermekte olan Sosyal Hizmetler Biriminin 2005 yılından bu yana yürüttüğü “Üniversitende Senin De Bir Dikili Ağacın Olsun” projesi kapsamında 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı için Üniversitemiz Destek Hizmetleri Şube Müdürlüğü ile işbirliği yapıldı.

45 fidanın dikiminin gerçekleştiği etkinlikte konuşma yapan Rektör Yardımcımız Prof.Dr. Banu Esra ASLANERTİK, Üniversitemizde sosyal sorumluluk projelerinin önemini vurguladı. Hocamız, “Bu projemiz de onlardan bir tanesi. Üniversite yönetimi olarak amacımız bu alandaki çalışmaları titizlikle yürütmek. Önümüzdeki süreçte, yeşil bir mimariye uygun olarak üniversitemiz içindeki peyzaj düzenlemelerine hız vereceğiz. Böylece yeşil alanlarımızın miktarı daha da artacak” diye konuştu.

Üniversitemiz Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarına en yüksek puanla kayıt yaptıran öğrencilerimiz ile sosyal hizmet projelerimize aktif katkı veren GENÇ9 Öğrenci Topluluğu ve DEÜ 75. Yıl İlköğretim Okulu İzci Topluluğunun da hazır bulunduğu etkinlikte, öğrencilerimiz, yönetici ve akademisyenlerimizle birlikte ağaç dikti.

Fidanların toprağa kavuşmasının ardından katılımcılarımıza balık-ekmek ikram edildi.

Etkinliğimizin bitiminde Daire Başkanımız Metin KURŞUN’a böyle anlamlı bir etkinlikte yer almaktan duydukları mutluluğu aktaran öğrencilerimiz, başka bir etkinlikte yeniden bir araya gelme dilekleri ile alandan ayrıldılar.