Dokuz Eylül Üniversitesi 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Öğrenci Yurdu Başvuruları

Yayınlanma Tarihi: 31-08-2020

T.C.

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

ÖĞRENCİ YURT BAŞVURU VE KAYIT BİLGİLERİ

BAŞVURU BİLGİLERİ

 

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girerek Dokuz Eylül Üniversitesine girmeye hak kazanan ve Üniversitemize kayıtlı kız ve erkek öğrencilerimizin yurtta barınabilmeleri için başvurularını http://www.deu.edu.tr internet adresi DEBİS girişinden yapmaları gerekmektedir. Kredi ve Yurtlar Kurumu’na veya başka bir yurda kayıt hakkı kazanmış olmanız Üniversitemiz öğrenci yurtlarına ön kayıt yapmanıza engel değildir.

*BUCA KIZ ÖĞRENCİ YURDUMUZ TADİLAT SEBEBİYLE BUCA EĞİTİM FAKÜLTESİ YERLEŞKESİ İÇİNDE HİZMET VEREMEMEKTEDİR.

*DEÜ KIZ ÖĞRENCİ YURDU’NDA PANDEMİ SEBEBİYLE KAPASİTE AZALTIMINA GİDİLDİĞİNDEN, YENİ ÖĞRENCİ KAYDI ALINAMAYACAKTIR.

*DEÜ BERGAMA ÖĞRENCİ YURDU’NDA PANDEMİ SEBEBİYLE KAPASİTE AZALTIMINA GİDİLDİĞİNDEN, YENİ ERKEK ÖĞRENCİ KAYDI ALINAMAYACAK OLUP, SADECE KIZ ÖĞRENCİ BAŞVURUSU ALINACAKTIR.

*DEÜ ERKEK ÖĞRENCİ YURDU’NA BAŞVURU ALINACAKTIR.

 

ÖN BAŞVURU TARİHLERİ

Yurtlarımıza Ön Kayıt başvuruları, 03 Eylül 2020 tarihinde başlamış olup; Dokuz Eylül Üniversitesi Senatosu’nun güz döneminde derslerin uzaktan öğretim yoluyla yürütülmesine oy birliği ile karar vermesi sebebiyle 22 Ocak 2021 tarihine kadar uzatılmıştır.

*Gerekli görüldüğü takdirde, ilgili tarihlerde değişiklik yapılabilecek ve değişiklikler web sayfamız üzerinden duyurulacaktır.

Yurtlarımıza Ön Kayıt Başvuruları, 03 Eylül 2020 – 22 Ocak 2021 tarihleri arasında http://www.deu.edu.tr internet adresi DEBİS girişi bölümünden online olarak yapılacaktır. (Öğrencilerimizin DEBİS girişi üzerinden; DEBİS hesabı (öğrenci ad.soyad@ogr.deu.edu.tr) ve şifre (doğum tarihi GGAAYYYY şeklinde) bilgilerini yazarak menüye giriş yapmaları gerekmektedir.)

Başvuru sonuçları, http://www.deu.edu.tr internet adresi duyurular bölümünden duyurulacaktır.

Online kayıt işlemi sırasında web tarayıcısı olarak Chrome kullanılması önerilmektedir. Diğer web tarayıcılarda (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Netscape vb.) kayıt işlemi sırasında sorunla karşılaşılabilir.

 

YURT BAŞVURUSU HIZLI ERİŞİM İÇİN https://akillikart.deu.edu.tr/yurt/yurtBasvuru/ TIKLAYINIZ.

YURTLARIMIZ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN https://sks.deu.edu.tr/ogrenci/ogrenci-yurtlarimiz/ TIKLAYINIZ.


Font Boyutunu Değiştir
Kontrast