SPOR

Şube Müdürlüğümüz bünyesinde, spor etkinlikleri kapsamında, her yıl çeşitli branşların yer aldığı Rektörlük Kupası, turnuvalar, turnuvalara katılan sporcularımızın lisanslarının temin edilmesi ile öğrenci ve mensuplarımızın talepleri doğrultusunda kurslar düzenlenmektedir.

Üniversitemizde öğrenimlerini sürdüren sporcu öğrencilerimiz, oluşturdukları takımlar ile Üniversitemiz Fakülte ve Yüksekokulları arasında Rektörlük Kupası Spor Müsabakalarına ve Üniversitelerarası Spor Müsabakalarına katılmaktadırlar.

Spor Tesislerimiz

Üniversitemiz yerleşkeleri içinde 5 kapalı spor salonu, 2 Futbol sahası, 2 açık tenis kortu, 2 kapalı dans salonu ve 3 aletli kondisyon salonu bulunmaktadır. Spor Tesislerimizin, ders programları kapsamında kullanımı ile bakımlarına ilişkin koordinasyon tarafımızca sağlanmakta olup, öğrenci ve mensuplarımız tesislerimizi ders programları dışında ve öğle tatillerinde kullanabilmektedir.

Spor Tesislerimiz Tınaztepe Yerleşkesi Spor Salonu yanında 22.737 m²’lik alana kurulu “Sentetik Atletizm Pistli Futbol Sahası” 2013 yılının Nisan ayında hizmete girmiştir.

Spor Salonlarımız için tıklayınız.


Font Boyutunu Değiştir
Kontrast