PDR GENEL BİLGİ

BİZ, Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı Mediko Sosyal Hizmetler Ünitesi (MEDİKO) bünyesinde, psikolojik danışmanlık ve rehberlik birimi olarak; öğrencilerimize ve çalışan personelimize psikolojik destek vermekteyiz.

Amacımız,

Öğrencilerimize;  üniversite yaşamına uyum sağlaması, duygusal, sosyal, bilişsel ve kariyer gelişmelerine yardım etmek amacıyla psikolojik danışma ve rehberlik hizmetleri verilmektedir.

 

İlkelerimiz

  • Gizlilik: Tüm PDR hizmetlerinde etik kurallar gereği gizlilik geçerlidir. Başvuran öğrencilere ait kişisel bilgiler kendi isteği onayı ya da bilgisi dışında (kendisine veya çevresine bir zarar verme ihtimali ve yasal yükümlülükler dışında)  kesinlikle hiçbir kişi, birim ya da kurum ile paylaşılmaz.
  • Koşulsuz Kabul ve Saygı: Kişisel farklılıklara saygı esastır. İnanç, değer ve özellikleri ne olursa olsun, öğrenciler her zaman ve her koşulda saygıya layık bireylerdir.
  • Saydamlık: Danışanlarla ilgili konu ve sorunlar içtenlikle ele alınır, ilgili konu üzerinde duygu ve düşüncelerin gerçekçi ve dürüst bir biçimde dile getirilmesine önem verilir.
  • Yetkinlik: Uzmanlarımız, alanları ile ilgili gerekli eğitim ve dereceleri almış, bilimsel, etik önceliklere önem veren, kendilerini geliştirmeyi sürdüren, mesleki gözetim ve dayanışma içinde etkinliklerini gerçekleştiren profesyonel kişilerdir.
  • Zamanlama: Randevuya tam zamanında gelmek önemlidir. Gelememe durumunda en geç bir gün önceden haber verilmesi gerekir.


Font Boyutunu Değiştir
Kontrast