SABANCI KÜLTÜR MERKEZİ

Sabancı Vakfı’nın katkılarının yanı sıra İzmir Valiliği ve Üniversitemiz işbirliği ile üniversitemizin tahsis ettiği arsa üzerinde inşa edilen Sabancı Kültür Sarayı, 5000 m² kapalı alanda iki ana bölüm içeren tek bir blok halinde inşa edilmiştir.

İlk bölümde 548 kişilik Hasan Tahsin Salonu bulunmaktadır. En gelişmiş tekniklerin uygulandığı sahnesi ve geniş fuayesi ile tiyatro, opera, bale, konser ve sergi gibi her türlü kültürel ve sanatsal gösterilere olanak sağlayabilmektedir. Açılır kapanır orkestra çukuru, 250 m² sahne alanı, 12×16 m. sahne boyutlarına sahiptir. Sahneye bağlı yük asansörü ve 6×8 m. sinevizyon perdesi ile müzikallerden dev kadrolu gösterilere kadar çeşitli sunumlar için tüm olanaklara sahiptir.

İkinci bölümde 138 kişilik Yüzbaşı Şerafettin Salonu bulunmaktadır. Bu salonda 75 m² sahne alanı, akustik mimari yapısı, etkileyici ışık donanımı ile hizmet sunmaktadır ayrıca, toplantılarda kullanılmak üzere 30 kişilik seminer salonumuz mevcuttur.

Konservatuarın bale bölümü için özel derslikleri, çalışma odaları, 4 adet bale stüdyosu, yönetim ve öğretim görevlisi odaları bulunmaktadır. Her stüdyoda birer piyano mevcuttur.

Karadan ve denizden ulaşım için en rahat noktada bulunan Sabancı Kültür Sarayı, konservatuar öğrencilerinin en iyi ve modern koşullarda öğrenim yapmalarını sağlamaktadır.

Kültür Sarayının giriş fuayesi dahil olmak üzere üçüncü kat fuayeleri sergiler için kullanılmaktadır. Ayrıca İzmir’de gerçekleştirilen tüm kültür ve sanat etkinliklerine, ünlü tiyatro gruplarının oyunlarına, çeşitli panel, konser ve özel etkinliklere ev sahipliği yapabilecek donanıma sahiptir.

 

İletişim

Adres                           : Mithatpaşa Caddesi No:112 Konak/İZMİR

Telefon                        : 0 (232) 446 06 64

Faks                             : 0 (232) 441 84 77


Font Boyutunu Değiştir
Kontrast